Typ tekstu: Książka
Autor: Szymański Wojciech
Tytuł: Chemia jądrowa. Zarys problematyki przemian jądrowych
Rok: 1996
tylko wtedy, gdy przejściom izomerycznym (IT) towarzyszy konwersja wewnętrzna.
W zasadzie energia przejścia izomerycznego okazuje się niewystarczająca do rozerwania wiązania w cząsteczce. Jednak w przypadku bardzo niskich energii przejść izomerycznych występuje duży udział konwersji wewnętrznej.
Tak więc przy przejściu izomerycznym atom zostaje odrzucony w wyniku emisji kwantów ((...)) lub elektronów konwersji. Energia odrzutu jest w tym przypadku niewielka w porównaniu z energią wiązań chemicznych. Przykładowe wartości energii odrzutu: ((...)) Energia odrzutu 80ç przy emisji kwantów wynosi 0,0155 eV, a przy emisji elektronów konwersji 0,34 eV. Energie te są niższe niż energie wiązania chemicznego i nie wystarczają do wydzielenia radioatomu.
Przyczyną zachodzenia
tylko wtedy, gdy przejściom izomerycznym (IT) towarzyszy konwersja wewnętrzna.<br> W zasadzie energia przejścia izomerycznego okazuje się niewystarczająca do rozerwania wiązania w cząsteczce. Jednak w przypadku bardzo niskich energii przejść izomerycznych występuje duży udział konwersji wewnętrznej.<br> Tak więc przy przejściu izomerycznym atom zostaje odrzucony w wyniku emisji kwantów ((...)) lub elektronów konwersji. Energia odrzutu jest w tym przypadku niewielka w porównaniu z energią wiązań chemicznych. Przykładowe wartości energii odrzutu: ((...)) Energia odrzutu 80ç przy emisji kwantów wynosi 0,0155 eV, a przy emisji elektronów konwersji 0,34 eV. Energie te są niższe niż energie wiązania chemicznego i nie wystarczają do wydzielenia radioatomu.<br> Przyczyną zachodzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego