Typ tekstu: Książka
Autor: Ziomek Jerzy
Tytuł: Renesans
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1973
potomnych była uważana za przejaw myśli antykatolickiej. W Bazylei w roku 1556 wyszło dzieło pt. Catalogus testium veritatis, innowierczy katalog "świadków prawdy", do których autor, Flaccius Illyricus zaliczył i Biernata, cytując jego list do Szymona, krakowskiego księgarza:

- Wydaje mi się, [pisał Biernat] że sądy Pańskie są niezgłębione i że poza Ewangelią nie należy uznawać żadnych w ogóle ustanowień, ponieważ znikome są i niepewne, i zmieniają się z upływem lat [...]. Jeden [papież] ustanawia, inny znosi, jeden wyklina, a drugi uświęca, na co przykłady są niezliczone.

4. LITERATURA BŁAZEŃSKA
MARCHOŁT I SOWIZRZAŁ

Marchołt jest od Ezopa nieco młodszy. W apokryficznej literaturze biblijnej i
potomnych była uważana za przejaw myśli antykatolickiej. W Bazylei w roku 1556 wyszło dzieło pt. Catalogus testium veritatis, innowierczy katalog "świadków prawdy", do których autor, Flaccius Illyricus zaliczył i Biernata, cytując jego list do Szymona, krakowskiego księgarza:<br><br>&lt;q&gt;- Wydaje mi się, [pisał Biernat] że sądy Pańskie są niezgłębione i że poza Ewangelią nie należy uznawać żadnych w ogóle ustanowień, ponieważ znikome są i niepewne, i zmieniają się z upływem lat [...]. Jeden [papież] ustanawia, inny znosi, jeden wyklina, a drugi uświęca, na co przykłady są niezliczone.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;4. LITERATURA BŁAZEŃSKA<br>MARCHOŁT I SOWIZRZAŁ&lt;/&gt;<br><br>Marchołt jest od Ezopa nieco młodszy. W apokryficznej literaturze biblijnej i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!