Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalewski Włodzimierz
Tytuł: Bóg zapłacz!
Rok: 2000
masz bardzo mocno zakorzenione przyzwyczajenia. My właściwie nie jesteśmy kościołem, hasło handlowe tylko tak brzmi, nie mamy poczucia żadnej misji, sprzedajemy refleksję religijną na miarę dzisiejszego człowieka, i tyle. Oczywiście bez obrazy czyichkolwiek uczuć. Nabożeństwo było katolickie, ale nawet kolejność modlitw przesunięta, pieśni nie w tym, co u katolików, miejscu, Ewangelia nie ta, co przypada według ich kalendarza, wszystko po to, żeby nikogo nie dotknąć, żeby nikt nie dostrzegł w obrzędzie parodii albo plagiatu czy chęci wyśmiania. A może poczułeś się zgorszony? Wyszedłeś tak ostentacyjnie. Pytam, bo przecież bardzo nam zależy na wizerunku, a już na was, klientach, najbardziej.
- Serio mi
masz bardzo mocno zakorzenione przyzwyczajenia. My właściwie nie jesteśmy kościołem, hasło handlowe tylko tak brzmi, nie mamy poczucia żadnej misji, sprzedajemy refleksję religijną na miarę dzisiejszego człowieka, i tyle. Oczywiście bez obrazy czyichkolwiek uczuć. Nabożeństwo było katolickie, ale nawet kolejność modlitw przesunięta, pieśni nie w tym, co u katolików, miejscu, Ewangelia nie ta, co przypada według ich kalendarza, wszystko po to, żeby nikogo nie dotknąć, żeby nikt nie dostrzegł w obrzędzie parodii albo plagiatu czy chęci wyśmiania. A może poczułeś się zgorszony? Wyszedłeś tak ostentacyjnie. Pytam, bo przecież bardzo nam zależy na wizerunku, a już na was, klientach, najbardziej. <br>- Serio mi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!