Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
sytuację z tego punktu widzenia, można też powiedzieć, iż teologowie w rodzaju Hansa Künga przyjmują przede wszystkim pozytywne znaczenie terminu "świat", a zwolennicy integryzmu - głównie negatywne. Tymczasem prawda katolicka jest znacznie bardziej subtelna. A zarazem jest też trudniejsza, bo strukturalnie wbudowana jest w nią pewna dynamika i napięcie.
Czy kiedy Ewangelia mówi, że Księciem tego świata jest szatan, to jest to tylko metafora, czy też kryje się za tym realna rzeczywistość?
To nie tylko metafora. To znaczy, że zło jest realne i jest realnie obecne w świecie. Wiele osób dziś twierdzi, że jest to konfesyjny oraz anachroniczny punkt widzenia, że "nowoczesny
sytuację z tego punktu widzenia, można też powiedzieć, iż teologowie w rodzaju Hansa Künga przyjmują przede wszystkim pozytywne znaczenie terminu "świat", a zwolennicy integryzmu - głównie negatywne. Tymczasem prawda katolicka jest znacznie bardziej subtelna. A zarazem jest też trudniejsza, bo strukturalnie wbudowana jest w nią pewna dynamika i napięcie. <br>Czy kiedy Ewangelia mówi, że Księciem tego świata jest szatan, to jest to tylko metafora, czy też kryje się za tym realna rzeczywistość?<br>To nie tylko metafora. To znaczy, że zło jest realne i jest realnie obecne w świecie. Wiele osób dziś twierdzi, że jest to konfesyjny oraz anachroniczny punkt widzenia, że "nowoczesny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!