Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: ulotki religijne
Rok: 2000
niej znaleźć prawdę.
Akceptuje słowa Papieża i księży, nie porównując ich z Pismem Świętym.
Z drugiej strony - prawdziwy chrześcijanin opiera się na Piśmie i uznaje Biblię za najwyższy autorytet. Czyta Biblię, studiuje ja i bada. Każdą głoszoną doktrynę porównuje z Biblią i odrzuca naukę, która z Biblią się nie zgadza.
Ewangelia Jana 5.39, Dzieje Apostolskie 17.11

Katolik wierzy, że przez swoje dobre uczynki (pielgrzymki, modlitwy, różańce, chrzest niemowląt, uczestnictwo w mszy, uczestnictwo w sakramentach, itp.) może osiągnąć przebaczenie swoich grzechów (pijaństwa, gniewu, kradzieży, kłamstwa, cudzołóstwa; niemoralności, itp.).
Katolik wierzy, iż Bóg przebaczy mu jego grzechy w oparciu o jego
niej znaleźć prawdę.<br>Akceptuje słowa Papieża i księży, nie porównując ich z Pismem Świętym.<br>Z drugiej strony - prawdziwy chrześcijanin opiera się na Piśmie i uznaje Biblię za najwyższy autorytet. Czyta Biblię, studiuje ja i bada. Każdą głoszoną doktrynę porównuje z Biblią i odrzuca naukę, która z Biblią się nie zgadza.<br>Ewangelia Jana 5.39, Dzieje Apostolskie 17.11<br><br>Katolik wierzy, że przez swoje dobre uczynki (pielgrzymki, modlitwy, różańce, chrzest niemowląt, uczestnictwo w mszy, uczestnictwo w sakramentach, itp.) może osiągnąć przebaczenie swoich grzechów (pijaństwa, gniewu, kradzieży, kłamstwa, cudzołóstwa; niemoralności, itp.).<br>Katolik wierzy, iż Bóg przebaczy mu jego grzechy w oparciu o jego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego