Typ tekstu: Książka
Autor: Siwicka Dorota, Bieńczyk Marek, Nawarecki Aleksander
Tytuł: Szybko i szybciej
Rok: 1996
machina wyłania się człowiek. Główny aktor, Bóg, już dawno zszedł ze sceny. W miejsce augustyńskiej wielkiej narracji o czasie (obejmuje ona trzy ostatnie księgi Wyznań) od XVIII wieku wchodzi wielka narracja o czasie ludzkim, arcyludzkim.
Ową wielką narracją o czasie ludzkim, arcyludzkim, była jeszcze do niedawna powieść. To ona - świecka Ewangelia - przysłoniła na cały wiek XIX hipotezę Szalonego Zegarmistrza. To ona pozwalała nie dostrzegać coraz szybszych ruchów wahadła. Powiada Poulet:

Tę koniunkturę tworzy i korzysta z niej powieść realistyczna. Operuje ona rozległym horyzontem narracji i rozwiniętym systemem antycypacji, dokonuje też licznych inwersji czasowych, które w niczym jednak nie poddają w wątpliwość
machina wyłania się człowiek. Główny aktor, Bóg, już dawno zszedł ze sceny. W miejsce augustyńskiej wielkiej narracji o czasie (obejmuje ona trzy ostatnie księgi Wyznań) od XVIII wieku wchodzi wielka narracja o czasie ludzkim, arcyludzkim.<br>Ową wielką narracją o czasie ludzkim, arcyludzkim, była jeszcze do niedawna powieść. To ona - świecka Ewangelia - przysłoniła na cały wiek XIX hipotezę Szalonego Zegarmistrza. To ona pozwalała nie dostrzegać coraz szybszych ruchów wahadła. Powiada Poulet:<br>&lt;gap&gt;<br>Tę koniunkturę tworzy i korzysta z niej powieść realistyczna. Operuje ona rozległym horyzontem narracji i rozwiniętym systemem antycypacji, dokonuje też licznych inwersji czasowych, które w niczym jednak nie poddają w wątpliwość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!