Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Na oścież
Nr: 2-3(59)
Miejsce wydania: Bydgoszcz
Rok: 1999
powstał w Szensztat (Niemcy) 18 października 1914 roku. Rozwinął się na wszystkich kontynentach w ponad 40 krajach świata, w narodach o różnych tradycjach i kulturach. Posiada status międzynarodowy.
Duchowym celem tego Ruchu jest religijne i moralne odnowienie świata poprzez samowychowanie i wychowanie nowego człowieka, który na co dzień żyć będzie Ewangelią. Pragnie wychować człowieka głęboko religijnego, wewnętrznie wolnego, odpowiedzialnego za siebie, za innych i za wspólnotę Kościoła. Członkowie Ruchu pragną pomagać Kościołowi w realizacji jego zadań; wychowują się do radykalnego posłuszeństwa i do unikania krytyki wobec autorytetu Kościoła.
Ruch Szensztacki chce ten cel osiągnąć przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i
powstał w Szensztat (Niemcy) 18 października 1914 roku. Rozwinął się na wszystkich kontynentach w ponad 40 krajach świata, w narodach o różnych tradycjach i kulturach. Posiada status międzynarodowy.<br> Duchowym celem tego Ruchu jest religijne i moralne odnowienie świata poprzez samowychowanie i wychowanie nowego człowieka, który na co dzień żyć będzie Ewangelią. Pragnie wychować człowieka głęboko religijnego, wewnętrznie wolnego, odpowiedzialnego za siebie, za innych i za wspólnotę Kościoła. Członkowie Ruchu pragną pomagać Kościołowi w realizacji jego zadań; wychowują się do radykalnego posłuszeństwa i do unikania krytyki wobec autorytetu Kościoła.<br> Ruch Szensztacki chce ten cel osiągnąć przez głębokie życie sakramentalne, modlitwę, ofiarę i
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego