Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 9.10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
i to też trzeba podkreślić - On to potwierdza. Czy więc i Jezus należał do judaizmu? Tak by wyglądało. Tę formę rozwoju - nie jedyną do zburzenia Świątyni - nazywamy także religią "normatywną", bo podawała wyznawcom normy postępowania. Normy te nie były definitywnie ustalone, nawet w ramach rabinizmu, dlatego dyskusje, jakie spotykamy w Ewangeliach, są rzeczą normalną i mają swój "Sitz im Leben".

Oczekiwanie Wielkiego Odnowiciela, Wysłannika Bożego, a jednocześnie Sługi YHWH - było prawie powszechne wówczas w Izraelu; przyjęło się nazywać Go Mesjaszem, czyli Pomazańcem, a po grecku Chrystusem. Pytano i Jana Chrzciciela, a i samego Jezusa, czy jest Chrystusem (Mesjaszem).

Rozumiem, że powstały
i to też trzeba podkreślić - On to potwierdza. Czy więc i Jezus należał do judaizmu? Tak by wyglądało. Tę formę rozwoju - nie jedyną do zburzenia Świątyni - nazywamy także religią "normatywną", bo podawała wyznawcom normy postępowania. Normy te nie były definitywnie ustalone, nawet w ramach rabinizmu, dlatego dyskusje, jakie spotykamy w Ewangeliach, są rzeczą normalną i mają swój &lt;foreign&gt;"Sitz im Leben"&lt;/&gt;.<br><br> Oczekiwanie Wielkiego Odnowiciela, Wysłannika Bożego, a jednocześnie Sługi YHWH - było prawie powszechne wówczas w Izraelu; przyjęło się nazywać Go Mesjaszem, czyli Pomazańcem, a po grecku Chrystusem. Pytano i Jana Chrzciciela, a i samego Jezusa, czy jest Chrystusem (Mesjaszem).<br><br> Rozumiem, że powstały
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego