Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
zbawieni.

- Dla mnie to nie jest problem, czy uda nam się w końcu zrechrystianizować tę kulturę, czy też nie. My mamy to po prostu robić ze wszystkich sił. Ja to odbieram jak pewną megalomanię, że siedzi sobie facet i zastanawia się, czy Europa będzie chrześcijańska. Zamiast się zastanawiać, idź głoś Ewangelię w swoim środowisku. Jak nawrócisz swoich najbliższych, to już bardzo dużo.

- O to właśnie chodzi. Sam przecież ksiądz mówi, ile trzeba nawrócić osób w najbliższym środowisku, żeby powstał jeden instytut, jedna szkoła, a co dopiero Europa.

- Teraz moi zakonni przełożeni zastanawiają się, czy mnie nie posłać do Anglii, gdzie zresztą
zbawieni.<br><br> - Dla mnie to nie jest problem, czy uda nam się w końcu &lt;orig&gt;zrechrystianizować&lt;/&gt; tę kulturę, czy też nie. My mamy to po prostu robić ze wszystkich sił. Ja to odbieram jak pewną megalomanię, że siedzi sobie facet i zastanawia się, czy Europa będzie chrześcijańska. Zamiast się zastanawiać, idź głoś Ewangelię w swoim środowisku. Jak nawrócisz swoich najbliższych, to już bardzo dużo.<br><br> - O to właśnie chodzi. Sam przecież ksiądz mówi, ile trzeba nawrócić osób w najbliższym środowisku, żeby powstał jeden instytut, jedna szkoła, a co dopiero Europa.<br><br> - Teraz moi zakonni przełożeni zastanawiają się, czy mnie nie posłać do Anglii, gdzie zresztą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego