Typ tekstu: Książka
Autor: Newerly Igor
Tytuł: Pamiątka z Celulozy
Rok wydania: 1973
Rok powstania: 1952
Himalajach, skąd śle listy do przyjaciół. Świat stoi przed zagładą, pisze, zbawić może tylko sztuka, wielka sztuka, wychowanie mas w poczuciu piękna i prawdy, idzie wojna, jakiej świat nie widział - ratujmy, póki czas, kulturę i jej przybytki!
Pod wpływem jakoby tych listów zawarto w Japonii pakt imienia Rericha o poszanowaniu Flagi Kultury, którą to flagą ma być sztandar biały, a na nim koło (znak wieczności) i trzy kropki. Wszystkie muzea, biblioteki, budowle zabytkowe, uniwersytety i inne obiekty kultury, na których będzie powiewał ten sztandar, mają być uszanowane i oszczędzane w czasie działań wojennych.
To był ten "pakt". Ale gdzie "akt samotnej
Himalajach, skąd śle listy do przyjaciół. Świat stoi przed zagładą, pisze, zbawić może tylko sztuka, wielka sztuka, wychowanie mas w poczuciu piękna i prawdy, idzie wojna, jakiej świat nie widział - ratujmy, póki czas, kulturę i jej przybytki!<br>Pod wpływem jakoby tych listów zawarto w Japonii pakt imienia Rericha o poszanowaniu Flagi Kultury, którą to flagą ma być sztandar biały, a na nim koło (znak wieczności) i trzy kropki. Wszystkie muzea, biblioteki, budowle zabytkowe, uniwersytety i inne obiekty kultury, na których będzie powiewał ten sztandar, mają być uszanowane i oszczędzane w czasie działań wojennych.<br>To był ten "pakt". Ale gdzie "akt samotnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego