Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
28 powieści. Baza wypadowa w Beskid Śląski.
Spacery na pobliską Górę Wilamowską (zach.), piękne widoki. Od wsch.
kompleks stawów założ. ok. XVI w., tzw. Żabi Kraj.
MIĘDZYŚWIEĆ. Odkryte niedawno grodzisko z VIII-IX w. wiązane z plemieniem Golęszyców na miejscu osady kultury łużyckiej z V w. p. n. e. - 112km GUMNA. Z wysoko położ. lasku (379m) widok na Cieszyn i Beskid Śląski.
CIESZYN (290m, 37270mk.), m. położ. nad Olzą, stolica Śląska Cieszyńskiego. Lewobrzeżna część z głównym dworcem należy do Słowacji (Český Tešin). Część polska malowniczo rozłożona na wzgórzach.
Rozwinięty przemysł, fabryka maszyn i narzędzi elektrycznych ("Celma''), automatyki chłodniczej "Fach
28 powieści. Baza wypadowa w Beskid Śląski. <br>Spacery na pobliską Górę Wilamowską (zach.), piękne widoki. Od wsch. <br>kompleks stawów założ. ok. XVI w., tzw. Żabi Kraj. <br>MIĘDZYŚWIEĆ. Odkryte niedawno grodzisko z VIII-IX w. wiązane z plemieniem Golęszyców na miejscu osady kultury łużyckiej z V w. p. n. e. - 112km GUMNA. Z wysoko położ. lasku (379m) widok na Cieszyn i Beskid Śląski. <br>CIESZYN (290m, 37270mk.), m. położ. nad Olzą, stolica Śląska Cieszyńskiego. Lewobrzeżna część z głównym dworcem należy do Słowacji (Český Te&#154;in). Część polska malowniczo rozłożona na wzgórzach. <br>Rozwinięty przemysł, fabryka maszyn i narzędzi elektrycznych ("Celma''), automatyki chłodniczej "Fach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego