Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 40
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
jesiennego redyku i posiadów góralskich. Wzięły w nim udział zespoły folklorystyczne oraz przedstawiciele świata kultury z Podhala, Krakowa i Warszawy.
W ubiegłym tygodniu w "Bąkowej Zohylinie" można było spotkać wiele znanych osób - Beatę Rybotycką i Jacka Wójcickiego z "Piwnicy pod Baranami", Andrzeja i Jacka Zielińskich ze "Skaldów", Marylę Rodowicz, Katarzynę Gaertner z zespołem czy Emiliana Kamińskiego. Wspólnie z nimi przy jednym stole biesiadnym zasiedli górale, m.in. Trebunie Tutki, "Polaniorze" z Kościeliska, zespół "Krywań", "Zornica" z zakopiańskiej "Jutrzenki" muzyka Jaśka Karpiela Bułecki, kabaret "Truteń" i inni.
- Jest to dwuczęściowy program, dotyczący kultury i sztuki góralskiej. Bardzo popularny, bo chciałbym, aby dotarł
jesiennego redyku i &lt;dialect&gt;posiadów&lt;/&gt; góralskich. Wzięły w nim udział zespoły folklorystyczne oraz przedstawiciele świata kultury z Podhala, Krakowa i Warszawy.<br>W ubiegłym tygodniu w "Bąkowej Zohylinie" można było spotkać wiele znanych osób - Beatę Rybotycką i Jacka Wójcickiego z "Piwnicy pod Baranami", Andrzeja i Jacka Zielińskich ze "Skaldów", Marylę Rodowicz, Katarzynę Gaertner z zespołem czy Emiliana Kamińskiego. Wspólnie z nimi przy jednym stole biesiadnym zasiedli górale, m.in. Trebunie Tutki, "Polaniorze" z Kościeliska, zespół "Krywań", "Zornica" z zakopiańskiej "Jutrzenki" muzyka Jaśka Karpiela Bułecki, kabaret "Truteń" i inni.<br>- Jest to dwuczęściowy program, dotyczący kultury i sztuki góralskiej. Bardzo popularny, bo chciałbym, aby dotarł
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego