Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
Gagarin po naradzie z żoną pisze podanie o włączenie go do oddziału kosmonautów (jeżeli taki istnieje). Trafił doskonale, dokonywano właśnie naboru gwiezdnych pilotów. Spośród 1300 kandydatów w wybranej dziewiątce znalazł się i on. Natychmiastowe przeniesienie do Moskwy, treningi i wreszcie decyzja, która była marzeniem tysięcy pilotów: pierwszy poleci w Kosmos - Gagarin.
Sukces i sława nie zmieniły jego charakteru. Jurij pracuje dalej nad sobą. Wstępuje do Wojskowej Akademii Lotniczej im. Żukowskiego w Moskwie, studiuje. Równocześnie pełni funkcję szefa oddziału kosmonautów, a później zastępcy kierownika centrum kosmicznego w Bajkonurze. Sam uważał się jednak przede wszystkim za kandydata do następnych lotów.
W marcu 1968
Gagarin po naradzie z żoną pisze podanie o włączenie go do oddziału kosmonautów (jeżeli taki istnieje). Trafił doskonale, dokonywano właśnie naboru gwiezdnych pilotów. Spośród 1300 kandydatów w wybranej dziewiątce znalazł się i on. Natychmiastowe przeniesienie do Moskwy, treningi i wreszcie decyzja, która była marzeniem tysięcy pilotów: pierwszy poleci w Kosmos - Gagarin.<br>Sukces i sława nie zmieniły jego charakteru. Jurij pracuje dalej nad sobą. Wstępuje do Wojskowej Akademii Lotniczej im. Żukowskiego w Moskwie, studiuje. Równocześnie pełni funkcję szefa oddziału kosmonautów, a później zastępcy kierownika centrum kosmicznego w Bajkonurze. Sam uważał się jednak przede wszystkim za kandydata do następnych lotów.<br>W marcu 1968
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego