Typ tekstu: Książka
Autor: Kołodziejczak Tomasz
Tytuł: Krew i kamień
Rok: 2003
maczuga nie jest martwa. Puściła listek, mały, delikatny, trzepoczący na wietrze. Nie sposób go jednak zerwać. Święty Gaj dokonał wyboru, sprawiając, że ten oto człowiek, który zdobył żywą Pięść, został Liściem.
Co roku sześć maczug oddaje Piastunka Matkom Miasta Os. Czasem raz na sześćdziesiąt albo raz na sto dwadzieścia lat Gaj wybiera swego sługę. Jedna z maczug puszcza liść.
Moc Gaju przechodzi na człowieka.
Władza Gaju staje się jego władzą.
Poprzedni wybraniec, Biały Jastrząb z Miasta Os, zmarł na siedem lat przed urodzinami Dorona. Dwadzieścia cztery lata temu został naznaczony Doron. Teraz Gaj wybrał Olgomara.
*
- Sądzę, że powinieneś wyruszyć zaraz - powiedział
maczuga nie jest martwa. Puściła listek, mały, delikatny, trzepoczący na wietrze. Nie sposób go jednak zerwać. Święty Gaj dokonał wyboru, sprawiając, że ten oto człowiek, który zdobył żywą Pięść, został Liściem.<br>Co roku sześć maczug oddaje Piastunka Matkom Miasta Os. Czasem raz na sześćdziesiąt albo raz na sto dwadzieścia lat Gaj wybiera swego sługę. Jedna z maczug puszcza liść.<br>Moc Gaju przechodzi na człowieka.<br>Władza Gaju staje się jego władzą.<br>Poprzedni wybraniec, Biały Jastrząb z Miasta Os, zmarł na siedem lat przed urodzinami Dorona. Dwadzieścia cztery lata temu został naznaczony Doron. Teraz Gaj wybrał Olgomara.<br>*<br>- Sądzę, że powinieneś wyruszyć zaraz - powiedział
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego