Typ tekstu: Książka
Autor: Przybylski Jerzy
Tytuł: Marynarze w walce o niepodległość Polski (1918-1920) 3
Rok: 1999
nacierała znad Wieprza Grupa Uderzeniowa Naczelnego Wodza. Wojska Tuchaczewskiego poniosły klęskę pod Warszawą. W związku z tym dowódca 4 Armii 18 sierpnia o świcie rozkazał dowódcy 3 KK zaprzestać próby forsowania Wisły w rejonie Włocławka i Nieszawy i udać się całym korpusem w kierunku Płocka.
Celem, skierowanych pod Płock kawalerzystów Gaj-Chana oraz strzelców 53 brygady 18 DS, było zablokowanie załogi tamtejszego przedmościa, którego siłę bojową z 18 sierpnia przedstawia tabela 6 i ubezpieczenie w ten sposób walczących pod Płońskiem sił głównych 4 Armii, a w sprzyjających okolicznościach zdobycie dla nich przeprawy przez Wisłę.
Jak wynika z przedstawionej powyżej tabeli, Flotylla
nacierała znad Wieprza Grupa Uderzeniowa Naczelnego Wodza. Wojska Tuchaczewskiego poniosły klęskę pod Warszawą. W związku z tym dowódca 4 Armii 18 sierpnia o świcie rozkazał dowódcy 3 KK zaprzestać próby forsowania Wisły w rejonie Włocławka i Nieszawy i udać się całym korpusem w kierunku Płocka.<br>Celem, skierowanych pod Płock kawalerzystów Gaj-Chana oraz strzelców 53 brygady 18 DS, było zablokowanie załogi tamtejszego przedmościa, którego siłę bojową z 18 sierpnia przedstawia tabela 6 i ubezpieczenie w ten sposób walczących pod Płońskiem sił głównych 4 Armii, a w sprzyjających okolicznościach zdobycie dla nich przeprawy przez Wisłę.<br>Jak wynika z przedstawionej powyżej tabeli, Flotylla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego