Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
w twórczości Jacka Gaja, grafika, profesora ASP w Krakowie. Właśnie taki tytuł nosi wystawa jego prac w galerii Kordegarda.
Prezentowany jest dorobek Gaja, począwszy od lat 60. do dziś. Kiedy obserwujemy jego prace, doskonale widzimy ewolucję stylu artysty: od bardzo precyzyjnego rytu, do swobodnego ruchu piórkiem i pędzlem. Co porusza Gaja najbardziej? Człowiek - najbardziej skomplikowana istota na świecie, a szczególnie mężczyzna - spokojny i zrównoważony. Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.
Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla
w twórczości Jacka Gaja, grafika, profesora ASP w Krakowie. Właśnie taki tytuł nosi wystawa jego prac w galerii Kordegarda.<br>Prezentowany jest dorobek Gaja, począwszy od lat 60. do dziś. Kiedy obserwujemy jego prace, doskonale widzimy ewolucję stylu artysty: od bardzo precyzyjnego rytu, do swobodnego ruchu piórkiem i pędzlem. Co porusza Gaja najbardziej? Człowiek - najbardziej skomplikowana istota na świecie, a szczególnie mężczyzna - spokojny i zrównoważony. Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.<br>Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego