Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 06.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.
Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla i Boscha. Ale czuć w nich także klimat Mrożka, Schulza, Witkacego i Gombrowicza.
Gaja jest artystą znanym. Wystawia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego prace zdobią ściany wielu galerii i muzeów na całym świecie.

Agata Misiurewicz-Gabi

Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17. Wystawa grafik i rysunków Jacka Gaja potrwa do 8 VIII
Piękno cierpienia

Na czarno-białym zdjęciu Stephana
Kobieta pojawia się rzadko i to głównie jako naga kusicielka. Pełno tu charakterystycznej dla Gaja groteskowości i ironii, zaczerpniętej z dorobku bohemy krakowskiej.<br>Prace, pełne surrealizmu i swoistej literackości, kompozycją i dbałością o szczegóły przywołują obrazy Breughla i Boscha. Ale czuć w nich także klimat Mrożka, Schulza, Witkacego i Gombrowicza.<br>Gaja jest artystą znanym. Wystawia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jego prace zdobią ściany wielu galerii i muzeów na całym świecie.<br><br>&lt;au&gt;Agata Misiurewicz-Gabi&lt;/&gt;<br><br>Galeria Kordegarda, ul. Krakowskie Przedmieście 15/17. Wystawa grafik i rysunków Jacka Gaja potrwa do 8 VIII&lt;/&gt;<br><br><br><br><br>&lt;div type="art"&gt;&lt;tit&gt;Piękno cierpienia&lt;/&gt;<br><br>Na czarno-białym zdjęciu Stephana
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego