Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
zmarłego wystosowała list - sygnowany przez Kazimierę Najberg - do Prokuratury Generalnej z odpisem między innymi do GKKFiS. Pytając czy "sportowcy są innymi obywatelami i podlegają innemu prawu", prosiła o zainteresowanie się sprawą.

Wkrótce od Prokuratury Rejonowej w Łodzi-Polesie sprawę przejęła Prokuratura Wojewódzka. Burzyńskiego 13 marca aresztowano. 29 kwietnia Burzyński i Gajda stanęli przed sądem.

Opary

Pierwszemu zarzucono, że nietrzeźwy kierował samochodem i przekraczając dozwoloną prędkość umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w konsekwencji czego najechał na Olczyka. Burzyńskiego i Gajdę oskarżono również o to, że nie udzielając ciężko rannemu Olczykowi natychmiastowej pomocy, odjechali z miejsca wypadku.

"Postępowanie oskarżonych 25 lutego
zmarłego wystosowała list - sygnowany przez Kazimierę Najberg - do Prokuratury Generalnej z odpisem między innymi do GKKFiS. Pytając czy "&lt;hi&gt;sportowcy są innymi obywatelami i podlegają innemu prawu&lt;/&gt;", prosiła o zainteresowanie się sprawą.<br><br>Wkrótce od Prokuratury Rejonowej w Łodzi-Polesie sprawę przejęła Prokuratura Wojewódzka. Burzyńskiego 13 marca aresztowano. 29 kwietnia Burzyński i Gajda stanęli przed sądem.<br><br>&lt;tit&gt;Opary&lt;/&gt;<br><br>Pierwszemu zarzucono, że nietrzeźwy kierował samochodem i przekraczając dozwoloną prędkość umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w konsekwencji czego najechał na Olczyka. Burzyńskiego i Gajdę oskarżono również o to, że nie udzielając ciężko rannemu Olczykowi natychmiastowej pomocy, odjechali z miejsca wypadku.<br><br>"&lt;hi&gt;Postępowanie oskarżonych 25 lutego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego