Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
sobie sprawę, iż obrażenia ofiary są poważne i mogą zagrażać jego życiu. Wyjaśnienia Piotra Gajdy uznano za sprzeczne wewnętrznie i określono jego postępowanie jako przestępstwo przez zaniechanie niesienia pomocy.

Stanisław Burzyński skazany został na karę 2,5 roku więzienia i utratę prawa prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat, Piotr Gajda na grzywnę w wysokości 25 tys. zł. Obu obciążono kosztami postępowania sądowego. W uzasadnieniu sędzia Wiesław Masłowski podkreślił rolę wychowawczą i represyjną orzeczonych kar.

Nie tylko w stosunku do obu bramkarzy "Widzewa"

Większa niż życie

Nazajutrz po wyroku, o godzinie 11, prezes RTS "Widzew" Ludwik Sobolewski miał już poważny problem
sobie sprawę, iż obrażenia ofiary są poważne i mogą zagrażać jego życiu. Wyjaśnienia Piotra Gajdy uznano za sprzeczne wewnętrznie i określono jego postępowanie jako przestępstwo przez zaniechanie niesienia pomocy.<br><br>Stanisław Burzyński skazany został na karę 2,5 roku więzienia i utratę prawa prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 4 lat, Piotr Gajda na grzywnę w wysokości 25 tys. zł. Obu obciążono kosztami postępowania sądowego. W uzasadnieniu sędzia Wiesław Masłowski podkreślił rolę wychowawczą i represyjną orzeczonych kar.<br><br>Nie tylko w stosunku do obu bramkarzy "Widzewa"<br><br>&lt;tit&gt;Większa niż życie&lt;/&gt;<br><br> Nazajutrz po wyroku, o godzinie 11, prezes RTS "Widzew" Ludwik Sobolewski miał już poważny problem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego