Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna
Nr: 02.24
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
Solidarności"? (Barbara Samul, Poznań, Wanda Podyma i Henryk Piślewicz, Szczecin, Henryk Wojciechowski, Gorzów Wlkp).
Ile nienawiści było w wypowiedz Lecha Wałęsy, kiedy krytykował decyzję toruńskiego sądu o przyznaniu odszkodowania dla pani Walentynowicz. Wałęsa w tej nienawiści przekroczył wszelkie granice przyzwoitości stwierdzając, że pani Walentynowicz więcej mu szkodziła niż bezpieka. (Włodzimierz Gajda, Warszawa)
Zmartwiła naszych polskich komentatorów informacja, że Słowacy za gwaranta demokracji na świecie uważają bardziej Putina (43 proc.) niż Busha (36 proc.), który uznawany jest przez Słowaków za polityka wojny. Oczywiście zaraz wyjaśnili to nieporozumienie niewiedzą Słowaków, bo przecież Bush to orędownik demokracji i pokoju. (Czesław Trepner, Warszawa)
Czy w
Solidarności"? (Barbara Samul, Poznań, Wanda Podyma i Henryk Piślewicz, Szczecin, Henryk Wojciechowski, Gorzów Wlkp).&lt;/&gt;<br>&lt;div type="letter" sex="m"&gt;Ile nienawiści było w wypowiedz Lecha Wałęsy, kiedy krytykował decyzję toruńskiego sądu o przyznaniu odszkodowania dla pani Walentynowicz. Wałęsa w tej nienawiści przekroczył wszelkie granice przyzwoitości stwierdzając, że pani Walentynowicz więcej mu szkodziła niż bezpieka. (Włodzimierz Gajda, Warszawa)&lt;/&gt;<br>&lt;div type="letter" sex="m"&gt;Zmartwiła naszych polskich komentatorów informacja, że Słowacy za gwaranta demokracji na świecie uważają bardziej Putina (43 proc.) niż Busha (36 proc.), który uznawany jest przez Słowaków za polityka wojny. Oczywiście zaraz wyjaśnili to nieporozumienie niewiedzą Słowaków, bo przecież Bush to orędownik demokracji i pokoju. (Czesław Trepner, Warszawa)&lt;/&gt;<br>&lt;div type="letter" sex="m"&gt;Czy w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego