Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
dozwoloną prędkość umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w konsekwencji czego najechał na Olczyka. Burzyńskiego i Gajdę oskarżono również o to, że nie udzielając ciężko rannemu Olczykowi natychmiastowej pomocy, odjechali z miejsca wypadku.

"Postępowanie oskarżonych 25 lutego otaczają nieprzyjemne opary niejasności i sprzeczności" - stwierdził oskarżający na procesie Burzyńskiego i Gajdy prokurator Czesław Zalewski - "postępowanie obu piłkarzy przy wydatnej pomocy działaczy sportowych Widzewa, a zwłaszcza piłkarza Zbigniewa Bońka, poważnie utrudniło przebieg śledztwa i w konsekwencji uniemożliwiło bezsporne ustalenie wszystkich okoliczności".

Biegli Zakładu Medycyny Sądowej WAM dr Orszański dr Kosela obliczyli, że gdyby S. Burzyński wypił w nocy wódkę nie rozcieńczoną sokiem
dozwoloną prędkość umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w konsekwencji czego najechał na Olczyka. Burzyńskiego i Gajdę oskarżono również o to, że nie udzielając ciężko rannemu Olczykowi natychmiastowej pomocy, odjechali z miejsca wypadku.<br><br>"&lt;hi&gt;Postępowanie oskarżonych 25 lutego otaczają nieprzyjemne opary niejasności i sprzeczności&lt;/&gt;" - stwierdził oskarżający na procesie Burzyńskiego i Gajdy prokurator Czesław Zalewski - "&lt;hi&gt;postępowanie obu piłkarzy przy wydatnej pomocy działaczy sportowych Widzewa, a zwłaszcza piłkarza Zbigniewa Bońka, poważnie utrudniło przebieg śledztwa i w konsekwencji uniemożliwiło bezsporne ustalenie wszystkich okoliczności&lt;/&gt;".<br><br>Biegli Zakładu Medycyny Sądowej WAM dr Orszański dr Kosela obliczyli, że gdyby S. Burzyński wypił w nocy wódkę nie rozcieńczoną sokiem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!