Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w ogóle nie można pisać. Ale wszystkie pisma tak robią.

Inne pisma o umierającym Niemenie jednak nie napisały. - Mieliśmy oczywiście informacje o chorobie Niemena, nasza dziennikarka była z nim w stałym kontakcie. Ale nie publikujemy ani drastycznych informacji, ani takich fotografii. Nie chcemy grać na niskich instynktach - mówi redaktor naczelna "Gali" Katarzyna Przybyszewska.

Zgoda zainteresowanego to jedno. Są jednak i inne ograniczenia, trudniejsze do zdefiniowania.

Nie przekraczać granicy. I ją przekraczać

Dobrego smaku? Szacunku dla bohatera? Estetyki? Dla każdego pracownika mediów, dla każdego artysty będzie ona granicą jego wrażliwości.

W pewnym telewizyjnym filmie dziewczyna o wzroście kilkudziesięciu centymetrów nakłada wieczorowe stroje
w ogóle nie można pisać. Ale wszystkie pisma tak robią.<br><br>Inne pisma o umierającym Niemenie jednak nie napisały. - Mieliśmy oczywiście informacje o chorobie Niemena, nasza dziennikarka była z nim w stałym kontakcie. Ale nie publikujemy ani drastycznych informacji, ani takich fotografii. Nie chcemy grać na niskich instynktach - mówi redaktor naczelna "Gali" Katarzyna Przybyszewska.<br><br>Zgoda zainteresowanego to jedno. Są jednak i inne ograniczenia, trudniejsze do zdefiniowania.<br><br>Nie przekraczać granicy. I ją przekraczać<br><br>Dobrego smaku? Szacunku dla bohatera? Estetyki? Dla każdego pracownika mediów, dla każdego artysty będzie ona granicą jego wrażliwości.<br><br>W pewnym telewizyjnym filmie dziewczyna o wzroście kilkudziesięciu centymetrów nakłada wieczorowe stroje
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego