Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 12.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w ogóle nie można pisać. Ale wszystkie pisma tak robią.

Inne pisma o umierającym Niemenie jednak nie napisały. - Mieliśmy oczywiście informacje o chorobie Niemena, nasza dziennikarka była z nim w stałym kontakcie. Ale nie publikujemy ani drastycznych informacji, ani takich fotografii. Nie chcemy grać na niskich instynktach - mówi redaktor naczelna "Gali" Katarzyna Przybyszewska.

Zgoda zainteresowanego to jedno. Są jednak i inne ograniczenia, trudniejsze do zdefiniowania.

Nie przekraczać granicy. I ją przekraczać

Dobrego smaku? Szacunku dla bohatera? Estetyki? Dla każdego pracownika mediów, dla każdego artysty będzie ona granicą jego wrażliwości.

W pewnym telewizyjnym filmie dziewczyna o wzroście kilkudziesięciu centymetrów nakłada wieczorowe stroje
w ogóle nie można pisać. Ale wszystkie pisma tak robią.<br><br>Inne pisma o umierającym Niemenie jednak nie napisały. - Mieliśmy oczywiście informacje o chorobie Niemena, nasza dziennikarka była z nim w stałym kontakcie. Ale nie publikujemy ani drastycznych informacji, ani takich fotografii. Nie chcemy grać na niskich instynktach - mówi redaktor naczelna "Gali" Katarzyna Przybyszewska.<br><br>Zgoda zainteresowanego to jedno. Są jednak i inne ograniczenia, trudniejsze do zdefiniowania.<br><br>Nie przekraczać granicy. I ją przekraczać<br><br>Dobrego smaku? Szacunku dla bohatera? Estetyki? Dla każdego pracownika mediów, dla każdego artysty będzie ona granicą jego wrażliwości.<br><br>W pewnym telewizyjnym filmie dziewczyna o wzroście kilkudziesięciu centymetrów nakłada wieczorowe stroje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!