Typ tekstu: Książka
Autor: Meissner Krzysztof
Tytuł: Klasyczna teoria pola
Rok: 2002
co jest zgodne z nierelatywistycznym wyrażeniem Ek = p2/(2m). Jednak wtedy musimy zachować również wyrazy liniowe w B w transformacji pędu (2.66), co wymusza odejście od teorii nierelatywistycznej:

Wzory powyższe są oczywiście zgodne z rozwiniętymi do rzędu B wyrażeniami relatywistycznymi


Zatem prawo transformacji energii kinetycznej nie wynika z transformacji Galileusza (gdy B = 0) i musi być w takim przypadku postulowane niezależnie. W przypadku transformacji Lorentza, gdy B > 0, prawa transformacji pędu i energii traktowane są w jednakowy sposób.
W całej książce przyjęliśmy układ jednostek, w którym B = 1.

3 Równania ruchu dla pól swobodnych

W rozdziale tym omówimy równania ruchu
co jest zgodne z nierelatywistycznym wyrażeniem Ek = p2/(2m). Jednak wtedy musimy zachować również wyrazy liniowe w B w transformacji pędu (2.66), co wymusza odejście od teorii nierelatywistycznej: <br>&lt;gap&gt;<br>Wzory powyższe są oczywiście zgodne z rozwiniętymi do rzędu B wyrażeniami relatywistycznymi <br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=25&gt;<br>Zatem prawo transformacji energii kinetycznej nie wynika z transformacji Galileusza (gdy B = 0) i musi być w takim przypadku postulowane niezależnie. W przypadku transformacji Lorentza, gdy B > 0, prawa transformacji pędu i energii traktowane są w jednakowy sposób. <br>W całej książce przyjęliśmy układ jednostek, w którym B = 1.<br><br>&lt;tit&gt;3 Równania ruchu dla pól swobodnych&lt;/&gt;<br><br>W rozdziale tym omówimy równania ruchu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego