Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.16
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wtedy wysoki oficer wojskowych służb specjalnych, Józef Żyta, prokurator wojewódzki w Gdańsku, a potem prokurator generalny. Za barierką dla świadków mieliby też jeszcze stanąć członkowie komitetów , wśród nich Lech Wałęsa.
Na takie rozwiązanie nie zgodzili się wczoraj oskarżeni i ich obrońcy, twierdząc, iż może ono naruszyć ich prawo do obrony. Generał Wojciech Jaruzelski, po raz kolejny oskarżając prokuraturę o stronniczość i niedbalstwo, wytknął jej, że na nowej liście świadków umieściła osoby zmarłe (Alojzy Karkoszka, Walery Namiotkiewicz, Jan Szydlak) lub już przesłuchane.


Głośny przed laty biznesmen Krzysztof D. jednak odpowie za wyłudzenie 17 milionów złotych
Stare długi, nowy proces

Zawieszona od kilku
wtedy wysoki oficer wojskowych służb specjalnych, &lt;name type="person"&gt;Józef Żyta&lt;/&gt;, prokurator wojewódzki w &lt;name type="place"&gt;Gdańsku&lt;/&gt;, a potem prokurator generalny. Za barierką dla świadków mieliby też jeszcze stanąć członkowie komitetów &lt;gap&gt;, wśród nich &lt;name type="person"&gt;Lech Wałęsa&lt;/&gt;.<br>Na takie rozwiązanie nie zgodzili się wczoraj oskarżeni i ich obrońcy, twierdząc, iż może ono naruszyć ich prawo do obrony. Generał &lt;name type="person"&gt;Wojciech Jaruzelski&lt;/&gt;, po raz kolejny oskarżając prokuraturę o stronniczość i niedbalstwo, wytknął jej, że na nowej liście świadków umieściła osoby zmarłe (&lt;name type="person"&gt;Alojzy Karkoszka&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Walery Namiotkiewicz&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jan Szydlak&lt;/&gt;) lub już przesłuchane.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="home"&gt;<br>&lt;tit&gt;Głośny przed laty biznesmen &lt;name type="person"&gt;Krzysztof D.&lt;/&gt; jednak odpowie za wyłudzenie 17 milionów złotych&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Stare długi, nowy proces&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Zawieszona od kilku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego