Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 10/12
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1997
wypowiedź kozackiego atamana W. Sawczenki, który przypomina, iż przed półwieczem komendant Hofmann był sprawcą zbrodni na Kubaniu, a dziś inny Hofmann próbuje zagarnąć rosyjskie bogactwa. Ataman obiecuje, że Niemców powiesi. Są to obietnice niezbyt zachęcające do współpracy - przyznają działający w Rosji niemieccy przedsiębiorcy.
WALDEMAR WASILEWSKI

------------------------------------------------------------------------

Cudem nikt poważnie nie ucierpiał

Grad cegieł na Manhattanie
Od stałego korespondenta w USA

NOWY JORK. Można powiedzieć, że na Manhattanie wydarzył się cud: nikt nie doznał poważnych obrażeń, mimo że mnóstwo dużych cegieł spadło na chodniki i jezdnię ruchliwej nowojorskiej Madison Avenue.

Lekkich ran doznała tylko 3-letnia dziewczynka oraz 23-letni turysta z Niemiec
wypowiedź kozackiego atamana W. Sawczenki, który przypomina, iż przed półwieczem komendant Hofmann był sprawcą zbrodni na Kubaniu, a dziś inny Hofmann próbuje zagarnąć rosyjskie bogactwa. Ataman obiecuje, że Niemców powiesi. Są to obietnice niezbyt zachęcające do współpracy - przyznają działający w Rosji niemieccy przedsiębiorcy. &lt;/&gt;<br>&lt;au&gt; WALDEMAR WASILEWSKI &lt;/&gt;<br><br>------------------------------------------------------------------------<br>&lt;div type="news"&gt;<br>Cudem nikt poważnie nie ucierpiał<br><br>&lt;tit&gt;Grad cegieł na Manhattanie &lt;/&gt;<br>Od stałego korespondenta w USA <br><br>NOWY JORK. Można powiedzieć, że na Manhattanie wydarzył się cud: nikt nie doznał poważnych obrażeń, mimo że mnóstwo dużych cegieł spadło na chodniki i jezdnię ruchliwej nowojorskiej Madison Avenue.<br><br> Lekkich ran doznała tylko 3-letnia dziewczynka oraz 23-letni turysta z Niemiec
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego