Typ tekstu: Książka
Autor: Dybowska Alicja, Żaryn Jan, Żaryn Małgorzata
Tytuł: Polskie dzieje od czasów najdawniejszych do współczesności
Rok: 1996
Frontem Morges, doprowadziła do zjednoczenia sił umiarkowanych w kraju. W 1937 r. z połączenia m.in. chadecji i NPR powstało Stronnictwo Pracy (SP).

Front Morges nie miał zbyt szerokiego poparcia społecznego ani własnych struktur organizacyjnych, ale należeli doń wybitni i znani powszechnie politycy, m.in. gen. Władysław Sikorski, gen. Józef Haller, Wojciech Korfanty czy też Karol Popiel. Paderewski utrzymywał także bliskie kontakty ze znanymi postaciami, wywodzącymi się z różnych orientacji politycznych, np. z Hermanem Liebermanem z PPS, Wincentym Witosem z SL czy też ze Stanisławem Grabskim ze środowiska narodowego.

Konserwatyści. Tradycyjną prawicę stanowili konserwatyści, którzy w momencie powstania masowych partii politycznych
Frontem Morges, doprowadziła do zjednoczenia sił umiarkowanych w kraju. W 1937 r. z połączenia m.in. chadecji i NPR powstało Stronnictwo Pracy (SP).<br><br>Front Morges nie miał zbyt szerokiego poparcia społecznego ani własnych struktur organizacyjnych, ale należeli doń wybitni i znani powszechnie politycy, m.in. gen. Władysław Sikorski, gen. Józef Haller, Wojciech Korfanty czy też Karol Popiel. Paderewski utrzymywał także bliskie kontakty ze znanymi postaciami, wywodzącymi się z różnych orientacji politycznych, np. z Hermanem Liebermanem z PPS, Wincentym Witosem z SL czy też ze Stanisławem Grabskim ze środowiska narodowego.<br><br>Konserwatyści. Tradycyjną prawicę stanowili konserwatyści, którzy w momencie powstania masowych partii politycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego