Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2918
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
Fundusz Wczasów Pracowniczych. 10 lat temu pawilon-ruinę, z zerwanym dachem i bez ogrzewania, objęło Sopockie Forum Integracji Nauki i Kultury, czyli SFINKS, głównie młodzi plastycy z Florkiem na czele. Sensacją stał się od razu "Bal na gruzach" w tumanach kurzu. Wkrótce potem - pierwsze w Polsce, po słowiańsku drapieżne, święto Halloween - Florek wystąpił wtedy jako książę wampirów.
- Od początku "Sfinks" parował energią - opowiada Florczak, na co dzień wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.
- Wymyśliliśmy to miejsce jako oazę dla grupy ludzi, którzy w Trójmieście nie mieli się gdzie podziać. Imprezy były sposobem zdobywania pieniędzy na remont siedziby.
"Sfinks" stał się klubem
Fundusz Wczasów Pracowniczych. 10 lat temu pawilon-ruinę, z zerwanym dachem i bez ogrzewania, objęło Sopockie Forum Integracji Nauki i Kultury, czyli SFINKS, głównie młodzi plastycy z Florkiem na czele. Sensacją stał się od razu &lt;name type="tit"&gt;"Bal na gruzach"&lt;/&gt; w tumanach kurzu. Wkrótce potem - pierwsze w Polsce, po słowiańsku drapieżne, święto Halloween - Florek wystąpił wtedy jako książę wampirów.<br>- &lt;q&gt;Od początku "Sfinks" parował energią&lt;/&gt; - opowiada Florczak, na co dzień wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.<br> - &lt;q&gt;Wymyśliliśmy to miejsce jako oazę dla grupy ludzi, którzy w Trójmieście nie mieli się gdzie podziać. Imprezy były sposobem zdobywania pieniędzy na remont siedziby.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="place"&gt;"Sfinks"&lt;/&gt; stał się klubem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego