Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
że jest on przeznaczony wyłącznie dla widza dorosłego. Film wyemitowano 29 czerwca o godz. 21.40 bez specjalnych oznaczeń ostrzegających rodziców o jego treści. (SR)

NAJDROŻSZY CZARODZIEJ
Harry Potter bije kolejne rekordy.
Aż 64 mln dolarów zapłaci jedna z amerykańskich telewizji wytwórni filmowej Warner Bros za prawa do emisji filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny". Wprawdzie film jeszcze nie istnieje, ale przedstawiciele stacji zgodzili się na taką sumę po obejrzeniu 15-minutowego fragmentu. Dotychczasowy rekord to 31,5 mln dolarów, które w 1997 r. zapłaciła NBC za prawa do emisji "Titanica". (SR)

CO NA EKRANIE, TO NA TAPCZANIE
Tajlandzka prasa doniosła, że aż ponad połowa
że jest on przeznaczony wyłącznie dla widza dorosłego. Film wyemitowano 29 czerwca o godz. 21.40 bez specjalnych oznaczeń ostrzegających rodziców o jego treści. &lt;au&gt;(SR)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;NAJDROŻSZY CZARODZIEJ&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;&lt;name type="person"&gt;Harry Potter&lt;/&gt; bije kolejne rekordy.&lt;/&gt; <br>Aż 64 mln dolarów zapłaci jedna z amerykańskich telewizji wytwórni filmowej &lt;name type="org"&gt;Warner Bros&lt;/&gt; za prawa do emisji filmu &lt;name type="tit"&gt;"Harry Potter i kamień filozoficzny"&lt;/&gt;. Wprawdzie film jeszcze nie istnieje, ale przedstawiciele stacji zgodzili się na taką sumę po obejrzeniu 15-minutowego fragmentu. Dotychczasowy rekord to 31,5 mln dolarów, które w 1997 r. zapłaciła NBC za prawa do emisji &lt;name type="tit"&gt;"Titanica"&lt;/&gt;. &lt;au&gt;(SR) &lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;CO NA EKRANIE, TO NA TAPCZANIE&lt;/&gt;<br>Tajlandzka prasa doniosła, że aż ponad połowa
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!