Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 39
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
poszerzać świadomość o nowe wymiary, ale i leczyć nerwice. Hasło Leary'ego "odpadnij, włącz się i dostrój", zachęcające do ich zażywania, wkrótce stało się obiegowym zawołaniem, psychiatrę zaś wsparło wielu artystów. Mało kto pamięta, że Leary na swoje nieszczęście miał także ambicje muzyczne, a na jego dwóch nędznych albumach słychać gitarę Hendriksa.

Dziś mówi się o nim jako o fenomenalnym gitarzyście, który nie tylko odstawiał na scenie błazeńskie popisy podpatrzone u bluesmanów, kiedy to grał językiem i zębami albo trzymał gitarę za plecami.

Hendrix był też wprawnym kompozytorem. Potrafił zagrać i zwiewną balladę ("Little Wing") i drapieżny "Machine Gun", gdzie dźwięki gitary
poszerzać świadomość o nowe wymiary, ale i leczyć nerwice. Hasło Leary'ego "odpadnij, włącz się i dostrój", zachęcające do ich zażywania, wkrótce stało się obiegowym zawołaniem, psychiatrę zaś wsparło wielu artystów. Mało kto pamięta, że Leary na swoje nieszczęście miał także ambicje muzyczne, a na jego dwóch nędznych albumach słychać gitarę Hendriksa.<br><br>Dziś mówi się o nim jako o fenomenalnym gitarzyście, który nie tylko odstawiał na scenie błazeńskie popisy podpatrzone u bluesmanów, kiedy to grał językiem i zębami albo trzymał gitarę za plecami.<br><br>Hendrix był też wprawnym kompozytorem. Potrafił zagrać i zwiewną balladę ("Little Wing") i drapieżny "Machine Gun", gdzie dźwięki gitary
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!