Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 08.07
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
w Wood­stock. On też doczekał się filmowej relacji. Wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros. dokument Michaela Wadleigha na całe lata wyznaczył standard kina, którego tematem jest muzyka rockowa. Przedstawiana jako ekspresja niepokorna, całkowicie spontaniczna i gotowa ruszyć z posad bryłę świata. Dokładnie w ten sposób pokazano w filmie występ Jimiego Hendriksa z jego zrewoltowaną wersją hymnu amerykańskiego. Odpowiednie wrażenie robił też zbiorowy portret publiczności: trochę szalonej, trochę egzotycznej, ale w sumie łagodnej. Tym łatwiej było o taki wydźwięk, że trwała przecież jeszcze epopeja hipisowskiej kontrkultury.

Ów wzorzec okazał się atrakcyjny także dla polskich autorów, którzy starali się uwiecznić na filmowych taśmach
w Wood­stock. On też doczekał się filmowej relacji. Wyprodukowany przez wytwórnię Warner Bros. dokument Michaela Wadleigha na całe lata wyznaczył standard kina, którego tematem jest muzyka rockowa. Przedstawiana jako ekspresja niepokorna, całkowicie spontaniczna i gotowa ruszyć z posad bryłę świata. Dokładnie w ten sposób pokazano w filmie występ Jimiego Hendriksa z jego zrewoltowaną wersją hymnu amerykańskiego. Odpowiednie wrażenie robił też zbiorowy portret publiczności: trochę szalonej, trochę egzotycznej, ale w sumie łagodnej. Tym łatwiej było o taki wydźwięk, że trwała przecież jeszcze epopeja hipisowskiej kontrkultury.<br><br>Ów wzorzec okazał się atrakcyjny także dla polskich autorów, którzy starali się uwiecznić na filmowych taśmach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!