Typ tekstu: Książka
Autor: Dukaj Jacek
Tytuł: W kraju niewiernych
Rok wydania: 2003
Rok powstania: 2000
po kieszeniach za telefonem, wyjął go i włączył.
- I co? - mruknęła Siena, pojawiwszy się z drugiej strony maszyny.
- Ściana - westchnął Peter. - No nie rozumiem tego; teoretycznie sygnał powinien się jednak przebić. Musimy wreszcie ściągnąć tu z Ziemi parę rakiet i postawić na stacjonarnej satelity.
- Przelicz sobie wpierw, czy ci ich Hendrix nie skręci - poradziła, zdejmując kamizelkę. - Jeśli w ogóle się to da obliczyć, bo to jest równanie kilkudziesięciu mas, a tu idzie o stacjonarną twardą i bardzo wysoką.
- Najwyżej domontujemy im korekcyjne, na czas naszego pobytu z pewnością starczy paliwa.
- Jaka jest morrisonowa pierwsza kosmiczna?
- Naleśniki czy frytki z kurczakiem? - wtrącił
po kieszeniach za telefonem, wyjął go i włączył.<br>- I co? - mruknęła Siena, pojawiwszy się z drugiej strony maszyny.<br>- Ściana - westchnął Peter. - No nie rozumiem tego; teoretycznie sygnał powinien się jednak przebić. Musimy wreszcie ściągnąć tu z Ziemi parę rakiet i postawić na stacjonarnej satelity.<br>- Przelicz sobie wpierw, czy ci ich Hendrix nie skręci - poradziła, zdejmując kamizelkę. - Jeśli w ogóle się to da obliczyć, bo to jest równanie kilkudziesięciu mas, a tu idzie o stacjonarną twardą i bardzo wysoką.<br>- Najwyżej domontujemy im korekcyjne, na czas naszego pobytu z pewnością starczy paliwa.<br>- Jaka jest morrisonowa pierwsza kosmiczna?<br>- Naleśniki czy frytki z kurczakiem? - wtrącił
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!