Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 12
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Budi. Jest to bardzo ciekawe jezioro mające połączenie z oceanem, co powoduje, że woda raz jest słodka, a raz słona.
Poziom życia Indian Mapuche jest katastrofalnie niski. Brak dróg, izolacja od cywilizacji sprawia, że niewykluczone, iż materiał filmowy, jaki nakręciliśmy, może być ostatnim filmem o tych wojowniczych Indianach, którzy zatrzymali Inków i hiszpańską konkwistę. W sobotę, po załatwieniu wszystkich spraw w Temuco wyruszyliśmy do Lumaco, aby nakręcić erozję ziemi po wyrębie lasów. Problem ten jest zarzewiem konfliktów pomiędzy Mapuchami a rządem chilijskim. Wieczorem biwakujemy nad rzeką Rehue opodal Las Sauces.
Następnym etapem naszej podróży jest zwiedzanie Parku Narodowego Nahuelbuta, będącego krainą
Budi. Jest to bardzo ciekawe jezioro mające połączenie z oceanem, co powoduje, że woda raz jest słodka, a raz słona.<br>Poziom życia Indian Mapuche jest katastrofalnie niski. Brak dróg, izolacja od cywilizacji sprawia, że niewykluczone, iż materiał filmowy, jaki nakręciliśmy, może być ostatnim filmem o tych wojowniczych Indianach, którzy zatrzymali Inków i hiszpańską konkwistę. W sobotę, po załatwieniu wszystkich spraw w Temuco wyruszyliśmy do Lumaco, aby nakręcić erozję ziemi po wyrębie lasów. Problem ten jest zarzewiem konfliktów pomiędzy Mapuchami a rządem chilijskim. Wieczorem biwakujemy nad rzeką Rehue opodal Las Sauces.<br>Następnym etapem naszej podróży jest zwiedzanie Parku Narodowego Nahuelbuta, będącego krainą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!