Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Trybuna Śląska
Nr: 12/1
Miejsce wydania: Katowice
Rok: 1998
podały źródła watykańskie cytowane przez Reutersa.

Otwarte mają być zbiory sprzed roku 1902, o czym oficjalnie poinformuje 22 stycznia na konferencji naukowej w Rzymie prefekt kongregacji, kardynał Joseph Ratzinger.

Historycy będą mogli prześledzić m.in. dokumenty związane z takimi wydarzeniami historycznymi jak sprawa Galileusza, któremu w pierwszej połowie XVII w. Inkwizycja zakazała działalności za propagowanie teorii heliocentrycznych i zbieranie dowodów na jej poparcie. W 1992 roku Watykan zrehabilitował włoskiego astronoma, uznając po 359 latach decyzje Inkwizycji w jego sprawie za błędne.
(PAP)


KOŚCIÓŁ OBECNY

Konkordat podpisany w Warszawie 28 lipca 1993 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych RP i Nuncjusza Apostolskiego w
podały źródła watykańskie cytowane przez Reutersa. <br><br>Otwarte mają być zbiory sprzed roku 1902, o czym oficjalnie poinformuje 22 stycznia na konferencji naukowej w Rzymie prefekt kongregacji, kardynał Joseph Ratzinger. <br><br>Historycy będą mogli prześledzić m.in. dokumenty związane z takimi wydarzeniami historycznymi jak sprawa Galileusza, któremu w pierwszej połowie XVII w. Inkwizycja zakazała działalności za propagowanie teorii heliocentrycznych i zbieranie dowodów na jej poparcie. W 1992 roku Watykan zrehabilitował włoskiego astronoma, uznając po 359 latach decyzje Inkwizycji w jego sprawie za błędne.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP) &lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;KOŚCIÓŁ OBECNY &lt;/&gt;<br><br>Konkordat podpisany w Warszawie 28 lipca 1993 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych RP i Nuncjusza Apostolskiego w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego