Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 0604
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
być przekazywane dziecku. przepisy te, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, spowodowały gwałtowny spadek liczby dawców. Zgromadzone wcześniej zasoby błyskawicznie się wyczerpały.
Aby otrzymać nasienie, trzeba wpisać się na specjalną listę. Minimalny czas "na rozpatrzenie wniosku" wynosi obecnie dwa lata. Coraz więcej kobiet postanawia więc obejść niewygodne przepisy. Nasienie kupują za pośrednictwem Internetu, na czarnym rynku lub - jak określił to internetowy serwis BBC - proszą o nią przyjaciół.
Najwięcej udaje się jednak po zakupy do sąsiedniej Belgii. W kraju tym dawcy mają prawo do zachowania anonimowości, więc nasienie jest łatwo dostępne. Szpitale w Antwerpii i Gandawie przyznają, że są szturmowane przez holenderskie klientki.
Według
być przekazywane dziecku. przepisy te, zgodnie z przewidywaniami ekspertów, spowodowały gwałtowny spadek liczby dawców. Zgromadzone wcześniej zasoby błyskawicznie się wyczerpały.<br>Aby otrzymać nasienie, trzeba wpisać się na specjalną listę. Minimalny czas "na rozpatrzenie wniosku" wynosi obecnie dwa lata. Coraz więcej kobiet postanawia więc obejść niewygodne przepisy. Nasienie kupują za pośrednictwem Internetu, na czarnym rynku lub - jak określił to internetowy serwis &lt;name type="org"&gt;BBC&lt;/&gt; - proszą o nią przyjaciół.<br>Najwięcej udaje się jednak po zakupy do sąsiedniej &lt;name type="place"&gt;Belgii&lt;/&gt;. W kraju tym dawcy mają prawo do zachowania anonimowości, więc nasienie jest łatwo dostępne. Szpitale w &lt;name type="place"&gt;Antwerpii&lt;/&gt; i &lt;name type="place"&gt;Gandawie&lt;/&gt; przyznają, że są szturmowane przez holenderskie klientki.<br>Według
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego