Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.14 (39)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
pakuje się to do jednego worka, a następnie odliczmy jeszcze przypadki oczywiste, gdy zabójca sam zgłasza się na policję i przyznaje do winy. Okaże się wtedy, że i tu z wykrywalnością jest bardzo kiepsko, szczególnie w dużych miastach. Trudno się zatem dziwić, że wiele ofiar przestępstw rezygnuje z ich zgłaszania.
Jak częste są takie przypadki?
- Niestety, bardzo częste. Z badań wynika, że ciemna liczba przestępstw - czyli tych, których ofiary nie zgłosiły na policję - jest wręcz kolosalna. Na przykład w przypadku kradzieży własności osobistej policja wie zaledwie o około 20 procentach.
W przypadku rozbojów - o 40 procentach. W przypadku przestępstw o charakterze
pakuje się to do jednego worka, a następnie odliczmy jeszcze przypadki oczywiste, gdy zabójca sam zgłasza się na policję i przyznaje do winy. Okaże się wtedy, że i tu z wykrywalnością jest bardzo kiepsko, szczególnie w dużych miastach. Trudno się zatem dziwić, że wiele ofiar przestępstw rezygnuje z ich zgłaszania.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Jak częste są takie przypadki?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Niestety, bardzo częste. Z badań wynika, że ciemna liczba przestępstw - czyli tych, których ofiary nie zgłosiły na policję - jest wręcz kolosalna. Na przykład w przypadku kradzieży własności osobistej policja wie zaledwie o około 20 procentach.<br>W przypadku rozbojów - o 40 procentach. W przypadku przestępstw o charakterze
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego