Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Ozon
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2005
na końcu hasła. Wyjaśnienie, co to jest "koalicja antyhitlerowska", wejdzie zaś chyba do panteonu polskiej myśli historycznej.
"Sojusz państw o różnych systemach polityczno-społecznych" to czystej wody bełkot. Podobnie komunizm - "ideologia postulująca równość i wspólnotę w organizacji życia społecznego oraz racjonalność w kierowaniu życiem gospodarczym".

W wierszach polskiego poety Tomasza Jastruna autorzy haseł znaleźli "odbicie (jego) własnych przeżyć i doświadczeń zbiorowości". Polecam to sformułowanie wszystkim maturzystom. Niech ktoś wam na egzaminie spróbuje udowodnić, że to nie jest definicja twórczości Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida i kogo tylko chcecie.

Szczytem absurdu jest długie na niemal szpaltę hasło "Jelcyn". Można się z niego dowiedzieć
na końcu hasła. Wyjaśnienie, co to jest "koalicja antyhitlerowska", wejdzie zaś chyba do panteonu polskiej myśli historycznej. <br>"Sojusz państw o różnych systemach polityczno-społecznych" to czystej wody bełkot. Podobnie komunizm - "ideologia postulująca równość i wspólnotę w organizacji życia społecznego oraz racjonalność w kierowaniu życiem gospodarczym". <br><br>W wierszach polskiego poety Tomasza Jastruna autorzy haseł znaleźli "odbicie (jego) własnych przeżyć i doświadczeń zbiorowości". Polecam to sformułowanie wszystkim maturzystom. Niech ktoś wam na egzaminie spróbuje udowodnić, że to nie jest definicja twórczości Kochanowskiego, Mickiewicza, Słowackiego, Norwida i kogo tylko chcecie. <br><br>Szczytem absurdu jest długie na niemal szpaltę hasło "Jelcyn". Można się z niego dowiedzieć
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego