Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.12 (36)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
I za to ma posiedzieć trzy miesiące!
- Choć czuję się niewinny, nie złożę zażalenia na ten wyrok. Liczę na pomoc rzecznika praw obywatelskich - powiedział nam Andrzej Marek.
Sędzia Marcin Jędrzejewski nie chce wyjawić, dlaczego wydał tak surowy wyrok. O komentarz poprosiliśmy przełożonego sędziego, prezesa Sądu Rejonowego w Szczecinie, Jacka Szredera. Jego zdaniem sąd wysyłając dziennikarza za kratki, spełnił jedynie swój obowiązek! - Nie jestem uprawniony do oceny wyroku - stwierdził prezes. - Kara mieści się w granicach przewidzianych kodeksem karnym.
Andrzej Marek może więc być pierwszym od czasu zniesienia cenzury więźniem w Polsce skazanym za publikację prasową.
GK

Odszkodowania za grypę
SEUL Nawet 1
I za to ma posiedzieć trzy miesiące!<br>&lt;q&gt;- Choć czuję się niewinny, nie złożę zażalenia na ten wyrok. Liczę na pomoc rzecznika praw obywatelskich&lt;/&gt; - powiedział nam &lt;name type="person"&gt;Andrzej Marek&lt;/&gt;.<br>Sędzia &lt;name type="person"&gt;Marcin Jędrzejewski&lt;/&gt; nie chce wyjawić, dlaczego wydał tak surowy wyrok. O komentarz poprosiliśmy przełożonego sędziego, prezesa &lt;name type="org"&gt;Sądu Rejonowego&lt;/&gt; w &lt;name type="place"&gt;Szczecinie&lt;/&gt;, &lt;name type="person"&gt;Jacka Szredera&lt;/&gt;. Jego zdaniem sąd wysyłając dziennikarza za kratki, spełnił jedynie swój obowiązek! &lt;q&gt;- Nie jestem uprawniony do oceny wyroku&lt;/&gt; - stwierdził prezes. &lt;q&gt;- Kara mieści się w granicach przewidzianych kodeksem karnym.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Andrzej Marek&lt;/&gt; może więc być pierwszym od czasu zniesienia cenzury więźniem w &lt;name type="place"&gt;Polsce&lt;/&gt; skazanym za publikację prasową.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;GK&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Odszkodowania za grypę&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;SEUL&lt;/&gt;&lt;/&gt; Nawet 1
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego