Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
kościołach w Wielkopolsce (a także na Pomorzu i Warmii); najwięcej jest ich w ścianach kościoła w Pobiedziskach - ponad 1000.
W kierunku pn.-zach. ciągnie się ku Murowanej Goślinie rynna jeziorna wkraczająca za Wronczynem w lasy Puszczy Zielonki.
5km na pn. zach. Wronczyn. Wieś nad Jez. Wronczyńskim Małym (21ha) nie opodal Jez. Wronczyńskiego Wielkiego (41ha). Na pocz. XXw. własność Tadeusza Jackowskiego, syna patrona Kółek Rolniczych - Maksymiliana.
Dworek z XVIIIw., przebudowany na pocz. XXw. W okresie międzywojennym gościło u Jackowskich we Wronczynie wiele znanych osób, m.in. Jan Lechoń, Kornel Makuszyński, Juliusz Osterwa. Park (2,7ha). Na cmentarzu grób M. Jackowskiego (1815-1905
kościołach w Wielkopolsce (a także na Pomorzu i Warmii); najwięcej jest ich w ścianach kościoła w Pobiedziskach - ponad 1000.<br>W kierunku pn.-zach. ciągnie się ku Murowanej Goślinie rynna jeziorna wkraczająca za Wronczynem w lasy Puszczy Zielonki.<br> 5km na pn. zach. Wronczyn. Wieś nad Jez. Wronczyńskim Małym (21ha) nie opodal Jez. Wronczyńskiego Wielkiego (41ha). Na pocz. XXw. własność Tadeusza Jackowskiego, syna patrona Kółek Rolniczych - Maksymiliana.<br>Dworek z XVIIIw., przebudowany na pocz. XXw. W okresie międzywojennym gościło u Jackowskich we Wronczynie wiele znanych osób, m.in. Jan Lechoń, Kornel Makuszyński, Juliusz Osterwa. Park (2,7ha). Na cmentarzu grób M. Jackowskiego (1815-1905
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego