Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
w kotce uczucia macierzyńskie; niezależnie od tego, czy to byłyby jej własne dzieci czy cudze. W każdym razie są to bezbronne dzieci.
Przed II wolną skłaniano się raczej do poglądu, że to cierpienia podczas wydawania na świat młodych budzą macierzyńskie uczucia. Jakkolwiek by było warto przypomnieć historię, która wydarzyła się KOTCE Muszce. Muszka niemal ciągle miewała młode. Za każdym razem odbierano je. Tak było sześć razy. Pewnego dnia kotka zniknęła. Wróciła po 2 dniach, jadła z apetytem, a nawet podkradała jedzenie. Po posiłkach znikała. Ujrzano KOTKĘ wreszcie na stałe w domu po 2 miesiącach..
- O KOTKO! - zdziwiła się jej pani, widząc
w kotce uczucia macierzyńskie; niezależnie od tego, czy to byłyby jej własne dzieci czy cudze. W każdym razie są to bezbronne dzieci.&lt;/intro&gt; <br>Przed II wolną skłaniano się raczej do poglądu, że to cierpienia podczas wydawania na świat młodych budzą macierzyńskie uczucia. Jakkolwiek by było warto przypomnieć historię, która wydarzyła się &lt;hi&gt;KOTCE&lt;/hi&gt; Muszce. Muszka niemal ciągle miewała młode. Za każdym razem odbierano je. Tak było sześć razy. Pewnego dnia kotka zniknęła. Wróciła po 2 dniach, jadła z apetytem, a nawet podkradała jedzenie. Po posiłkach znikała. Ujrzano &lt;hi&gt;KOTKĘ&lt;/hi&gt; wreszcie na stałe w domu po 2 miesiącach.. <br>- &lt;hi&gt;O KOTKO!&lt;/hi&gt; - zdziwiła się jej pani, widząc
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego