Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura w Kraju i na Świecie
Nr: 366
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1969
będą nakręcane w Jugosławii, Bułgarii, na Krymie i na wybrzeżu Kaukaskim, na tle wnętrz leningradzkich pałaców i w halach wytwórni "Defa" w Babelsburgu. Dla potrzeb ekipy sporządzi się 120 kopii słynnych obrazów. Szereg ról w filmie grać będą - obok aktorów z NRD i ZSRR - również artyści polscy, bułgarscy i rumuńscy. /KT PAP/.


MAZOWIECKA JESIEŃ LITERACKA
WARSZAWA am. W połowie listopada rozpocznie się w woj. warszawskim tradycyjna impreza "Mazowiecka jesień literacka książki i czytelnictwa. Tegoroczna - trzecia z kolei - "Jesień literacka" zorganizowana została przez Mazowieckie Towarzystwo Kultury przy współudziale WZGS, Domu Książki, Biblioteki Wojewódzkiej i Wydziału Kultury WRN.
W czasie trwania "Jesieni" od
będą nakręcane w Jugosławii, Bułgarii, na Krymie i na wybrzeżu Kaukaskim, na tle wnętrz leningradzkich pałaców i w halach wytwórni "Defa" w Babelsburgu. Dla potrzeb ekipy sporządzi się 120 kopii słynnych obrazów. Szereg ról w filmie grać będą - obok aktorów z NRD i ZSRR - również artyści polscy, bułgarscy i rumuńscy. /&lt;au&gt;KT PAP&lt;/&gt;/.&lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=15&gt;<br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;MAZOWIECKA JESIEŃ LITERACKA&lt;/tit&gt;<br>WARSZAWA &lt;au&gt;am&lt;/au&gt;. &lt;intro&gt;W połowie listopada rozpocznie się w woj. warszawskim tradycyjna impreza "Mazowiecka jesień literacka książki i czytelnictwa. Tegoroczna - trzecia z kolei - "Jesień literacka" zorganizowana została przez Mazowieckie Towarzystwo Kultury przy współudziale WZGS, Domu Książki, Biblioteki Wojewódzkiej i Wydziału Kultury WRN.&lt;/intro&gt; <br>W czasie trwania "Jesieni" od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!