Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 1121
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1966
na przykład dotychczas nie dostały się na ekrany naszych kin - cytuję za Jerzym Płażewskim - "Kuzyni" Chabrola, "Muriel" Resnais, "Zazie w metro" i "Błędny ognik" Malle'a, "Kobieta jest kobietą" Godarda, "Strzelajcie do pianisty" Truffauta, "Lota" Demy'ego? A co się stało z zapowiadanymi jeszcze z początkiem 1965 r. filmami: "Anioł zagłady" Bunuela, "Kat" Berlangi, "Bilardzista" Rossena? - Kina studyjne są przygotowane do ich wyświetlania.


CHAGALL I MODIGLIANI PRZED SĄDEM WARSZAWSKIM
Sprawa wyglądała trochę inaczej niż narosła wokół niej legenda
NA STOLE sędziowskim leżą dwa obrazy na których widnieją podpisy sławnych mistrzów: Chagall i Modigliani. Obraz Chagalla przedstawia nosiwodę, Modiglianiego wizerunek młodej dziewczyny.
"Obrazy rażą
na przykład dotychczas nie dostały się na ekrany naszych kin - cytuję za Jerzym Płażewskim - "Kuzyni" Chabrola, "Muriel" Resnais, "Zazie w metro" i "Błędny ognik" Malle'a, "Kobieta jest kobietą" Godarda, "Strzelajcie do pianisty" Truffauta, "Lota" Demy'ego? A co się stało z zapowiadanymi jeszcze z początkiem 1965 r. filmami: "Anioł zagłady" Bunuela, "Kat" Berlangi, "Bilardzista" Rossena? - Kina studyjne są przygotowane do ich wyświetlania. <br>&lt;gap&gt; &lt;/div&gt;<br><br>&lt;page nr=10&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;CHAGALL I MODIGLIANI PRZED SĄDEM WARSZAWSKIM&lt;/tit&gt; <br>&lt;tit1&gt;Sprawa wyglądała trochę inaczej niż narosła wokół niej legenda&lt;/tit1&gt; <br>&lt;intro&gt;NA STOLE sędziowskim leżą dwa obrazy na których widnieją podpisy sławnych mistrzów: Chagall i Modigliani. Obraz Chagalla przedstawia nosiwodę, Modiglianiego wizerunek młodej dziewczyny.&lt;/intro&gt; <br>"Obrazy rażą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego