Typ tekstu: Książka
Autor: Malik Krystyna Raciborska Maria
Tytuł: Przewodnik po Polsce - cz. 1
Rok: 1997
Droga biegnie wśród zwartych obszarów leśnych; malownicze jezioro.
JEŁOWA, stara osada wśród dużych lasów wchodzących w skład Borów Stobrawskich.
BIERDZANY, wieś śródleśna. Kościół drewniany 1711 z XVII-wieczną polichromią; wśród starych malowideł postaci ze Starego Testamentu w strojach polskich. Za wsią odgałęzienie drogi drugorzędnej w lewo, w kierunku pn., do Kluczborka (18km, trasa 10).
SZUMIRAD, wieś nad rz. Budowniczanką na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej, otoczona lasami. Ośrodek gospodarki leśnej. Na pd. od wsi rezerwat "Smolnik'' (23ha) - las o charakterze naturalnym ze stawem, gdzie siedlisko bardzo rzadkiego orzecha wodnego (kotewka), grzybienia białego i grążela żółtego.
OLESNO (trasa 10). Wyjazd w
Droga biegnie wśród zwartych obszarów leśnych; malownicze jezioro. <br>JEŁOWA, stara osada wśród dużych lasów wchodzących w skład Borów Stobrawskich. <br>BIERDZANY, wieś śródleśna. Kościół drewniany 1711 z XVII-wieczną polichromią; wśród starych malowideł postaci ze Starego Testamentu w strojach polskich. Za wsią odgałęzienie drogi drugorzędnej w lewo, w kierunku pn., do Kluczborka (18km, trasa 10). <br>SZUMIRAD, wieś nad rz. Budowniczanką na pograniczu Niziny Śląskiej i Wyżyny Śląskiej, otoczona lasami. Ośrodek gospodarki leśnej. Na pd. od wsi rezerwat "Smolnik'' (23ha) - las o charakterze naturalnym ze stawem, gdzie siedlisko bardzo rzadkiego orzecha wodnego (kotewka), grzybienia białego i grążela żółtego. <br>OLESNO (trasa 10). Wyjazd w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!