Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 35
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1988
Życiu Warszawy" oświadczenie ministra kultury i sztuki, który 11 kwietnia wycofał swe zastrzeżenia wobec projektu W. Koćmy i J. Budyna, a prezydent Warszawy poinformował o podjęciu 12 kwietnia decyzji w sprawie budowy Pomnika.
Odbyty 8 maja 1988 r. Walny Zjazd SARP w pełni poparł konsekwentne przeciwstawianie się realizacji projektu W. Koćmy i J. Budyna i zwrócił się do ministra kultury i sztuki oraz do prezydenta Warszawy o zweryfikowanie ich decyzji, akceptującej budowę Pomnika w jego dotychczasowej wersji.
Postanowiono kontynuować ogłoszony konkurs.

KONKURS

Żaden chyba z dotychczasowych warszawskich konkursów rzeźbiarsko-urbanistycznych nie przebiegał w tak kontrowersyjnych okolicznościach.
Temat szczególnie odpowiedzialny i trudny
Życiu Warszawy" oświadczenie ministra kultury i sztuki, który 11 kwietnia wycofał swe zastrzeżenia wobec projektu W. Koćmy i J. Budyna, a prezydent Warszawy poinformował o podjęciu 12 kwietnia decyzji w sprawie budowy Pomnika. <br>Odbyty 8 maja 1988 r. Walny Zjazd SARP w pełni poparł konsekwentne przeciwstawianie się realizacji projektu W. Koćmy i J. Budyna i zwrócił się do ministra kultury i sztuki oraz do prezydenta Warszawy o zweryfikowanie ich decyzji, akceptującej budowę Pomnika w jego dotychczasowej wersji.<br>Postanowiono kontynuować ogłoszony konkurs.<br><br>&lt;tit&gt;KONKURS &lt;/&gt;<br><br>Żaden chyba z dotychczasowych warszawskich konkursów rzeźbiarsko-urbanistycznych nie przebiegał w tak kontrowersyjnych okolicznościach.<br>Temat szczególnie odpowiedzialny i trudny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego