Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
trudności znalezienia rozwiązań globalnych łatwiej jest zawierać konwencje regionalne, np. dla Morza Bałtyckiego, Śródziemnego.
Promocja super-osiągnięć - wiele uzgodnień środowiskowych potwierdza prawo każdej ze stron do przyjęcia ostrzejszych wymagań środowiskowych. Państwa stanowiące "klub w klubie" stają się siłą napędową do realizacji głównego celu. Taka sytuacja zaistniała np. w stosunku do Konwencji o transgranicznym zanieczyszczeniu powietrza o dalekim zasięgu, gdy 10 państw przyjęło dobrowolnie w 1984 r. dodatkowe wymagania.
W wypadkach przedłużających się procedur traktatowych stosowane są ponadto dodatkowe rozwiązania:
Traktaty prowizoryczne - oczekując na formalne uprawomocnienie umowy międzynarodowej państwa mogą się zgodzić, aby ją stosować tymczasowo. Na przykład Generalna umowa o taryfach
trudności znalezienia rozwiązań globalnych łatwiej jest zawierać konwencje regionalne, np. dla Morza Bałtyckiego, Śródziemnego.<br>Promocja super-osiągnięć - wiele uzgodnień środowiskowych potwierdza prawo każdej ze stron do przyjęcia ostrzejszych wymagań środowiskowych. Państwa stanowiące "klub w klubie" stają się siłą napędową do realizacji głównego celu. Taka sytuacja zaistniała np. w stosunku do &lt;hi&gt;Konwencji o transgranicznym zanieczyszczeniu powietrza o dalekim zasięgu&lt;/&gt;, gdy 10 państw przyjęło dobrowolnie w 1984 r. dodatkowe wymagania.<br>W wypadkach przedłużających się procedur traktatowych stosowane są ponadto dodatkowe rozwiązania:<br>Traktaty prowizoryczne - oczekując na formalne uprawomocnienie umowy międzynarodowej państwa mogą się zgodzić, aby ją stosować tymczasowo. Na przykład &lt;hi&gt;Generalna umowa o taryfach
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!