Typ tekstu: Prasa
Tytuł: ABC Nowiny Codzienne
Nr: 133
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1935
pobojowisk lwowskich, pamiętnych z walk 1918-19. Delegacja zabrała m. in. ziemię z pobojowiska w Persenkówce, oraz z cmentarza obrońców Lwowa, t. j. z miejsc skąd zabrano do stolicy szczątki Nieznanego Żołnierza.
Ziemię tę delegacja zawiezie w specjalnej urnie na pogrzeb Marszałka Piłsudskiego do Krakowa. Urna umieszczona zostanie prawdopodobnie w Kopcu Marszałka.
Ligi Narodów
Genewa, 14.5. (PAT). Sekretarz generalny Ligi Narodów delegował jako przedstawicieli Ligi Narodów na pogrzeb ś. p. Marsz. Piłsudskiego pp.: Azcarate, zastępcę sekretarza generalnego i dyrektora sekcji higjeny dr. Reichmana.
Jugosławji
Białogród, 14.5. (PAT). Celem wzięcia udziału w pogrzebie Marsz. Piłsudskiego w dniu dzisiejszym o godz
pobojowisk lwowskich, pamiętnych z walk 1918-19. Delegacja zabrała m. in. ziemię z pobojowiska w Persenkówce, oraz z cmentarza obrońców Lwowa, t. j. z miejsc skąd zabrano do stolicy szczątki Nieznanego Żołnierza.<br>Ziemię tę delegacja zawiezie w specjalnej urnie na pogrzeb Marszałka Piłsudskiego do Krakowa. Urna umieszczona zostanie prawdopodobnie w Kopcu Marszałka.<br>&lt;tit&gt;Ligi Narodów&lt;/&gt;<br>Genewa, 14.5. (PAT). Sekretarz generalny Ligi Narodów delegował jako przedstawicieli Ligi Narodów na pogrzeb ś. p. Marsz. Piłsudskiego pp.: Azcarate, zastępcę sekretarza generalnego i dyrektora sekcji higjeny dr. Reichmana.<br>&lt;tit&gt;Jugosławji&lt;/&gt;<br>Białogród, 14.5. (PAT). Celem wzięcia udziału w pogrzebie Marsz. Piłsudskiego w dniu dzisiejszym o godz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego