Typ tekstu: Książka
Autor: Łęcki Włodzimierz
Tytuł: Wielkopolska
Rok: 1997
starego kościoła zachowany barokowy ołtarz główny, a wśród mobiliów portret trumienny Marcina Olszewskiego z ok. 1700.
Ewangelicki kościół z końca XIXw. Godna uwagi jest dwupoziomowa stacja kolej. z 1875 powstała przy skrzyżowaniu dwóch linii kolej.
Na zach. od miasta, 1km na pn. od szosy E67 (nr 8) do Sycowa - grodzisko "Kopiec", miejsce d. grodu kępińskiego (patrz wyżej).

W Kępnie początek wariantu 4.2. przez Wieruszów, Bolesławiec do Siemianic oraz bocznic 5.b. do Namysłowic i 5.c. do Sycowa.

5km na pn. Myjomice. Kościół z 1853 wg proj. Bolesława Ballenstaedta z ołtarzami z okresu budowy. W zach. części podworskiego parku grodzisko
starego kościoła zachowany barokowy ołtarz główny, a wśród mobiliów portret trumienny Marcina Olszewskiego z ok. 1700.<br>Ewangelicki kościół z końca XIXw. Godna uwagi jest dwupoziomowa stacja kolej. z 1875 powstała przy skrzyżowaniu dwóch linii kolej.<br>Na zach. od miasta, 1km na pn. od szosy E67 (nr 8) do Sycowa - grodzisko "Kopiec", miejsce d. grodu kępińskiego (patrz wyżej).<br><br>W Kępnie początek wariantu 4.2. przez Wieruszów, Bolesławiec do Siemianic oraz bocznic 5.b. do Namysłowic i 5.c. do Sycowa.<br><br> 5km na pn. Myjomice. Kościół z 1853 wg proj. Bolesława Ballenstaedta z ołtarzami z okresu budowy. W zach. części podworskiego parku grodzisko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego