Typ tekstu: Książka
Autor: Krzysztoń Jerzy
Tytuł: Wielbłąd na stepie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1978
tyle.
- Ja wiem - mruknął Oleg i uśmiechnął się. - Ja wiem, Miszeńka.
- No, skończyli o wojnie i zaczęli o babach - zaśmiał się Stiopa-nożownik. - Jedna mi wpadła w oko. Rachela. Jawrejka, nu krasiwaja. Ty ją dobrze znasz, brygadir, co?
- Chodziliśmy razem do gimnazjum. To była chyba najbogatsza panna w naszym mieście. Krocie w posagu. Góra złota.
- Ej, taka bogata?
- Ojciec jej, Salomon, był kuśnierzem i handlował futrami. To był szykowny salon, nie sklep. Mieli okazałą kamienicę na własność. I samochód marki Opel, błękitny.
- Błękitna maszyna i kamienica z futrami! Ależ wam się powodziło, burżujom... Błękitna maszyna na własność, jołki pałki - pokręcił głową
tyle.<br>- Ja wiem - mruknął Oleg i uśmiechnął się. - Ja wiem, Miszeńka.<br>- No, skończyli o wojnie i zaczęli o babach - zaśmiał się Stiopa-nożownik. - Jedna mi wpadła w oko. Rachela. Jawrejka, nu krasiwaja. Ty ją dobrze znasz, brygadir, co?<br>- Chodziliśmy razem do gimnazjum. To była chyba najbogatsza panna w naszym mieście. Krocie w posagu. Góra złota.<br>- Ej, taka bogata?<br>- Ojciec jej, Salomon, był kuśnierzem i handlował futrami. To był szykowny salon, nie sklep. Mieli okazałą kamienicę na własność. I samochód marki Opel, błękitny.<br>- Błękitna maszyna i kamienica z futrami! Ależ wam się powodziło, burżujom... Błękitna maszyna na własność, &lt;foreign&gt;jołki pałki&lt;/&gt; - pokręcił głową
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!