Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
z obozów wędrownych, jak również wymianę wycieczek i korespondencji z Techn. Ekonomicznym w Kętrzynie.

OBOZY WĘDROWNE
SWOKT opracował dla obozów wędrownych trzy szlaki z następującymi trasami: 1) piastowska - wiodąca przez Inowrocław, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Biskupie, Gniezno; 2) grunwaldzka - wiodąca przez Toruń Kowalewo, Golub; 3) Borów Tucholskich wiodąca przez Wierzchlas, Tucholę, Kruszyny, Wiele, Czersk.
Na trasie grunwaldzkiej wędrowało podczas tegorocznych wakacji 16 obozów pieszych i kolarskich, na trasie piastowskiej 15, a trasą Borów Tucholskich 13 obozów, wreszcie po Pojezierzu Brodnickim 6 obozów. W myśl zasady: "poznaj własne środowisko" na 155 obozów 50 wędrowało po własnym województwie.
Maria Wojciechowicz

ŚWIECIE WITA MŁODYCH KRAJOZNAWCÓW
z obozów wędrownych, jak również wymianę wycieczek i korespondencji z Techn. Ekonomicznym w Kętrzynie. <br><br>&lt;tit&gt;OBOZY WĘDROWNE&lt;/tit&gt;<br>SWOKT opracował dla obozów wędrownych trzy szlaki z następującymi trasami: 1) piastowska - wiodąca przez Inowrocław, Kruszwicę, Strzelno, Trzemeszno, Biskupie, Gniezno; 2) grunwaldzka - wiodąca przez Toruń Kowalewo, Golub; 3) Borów Tucholskich wiodąca przez Wierzchlas, Tucholę, Kruszyny, Wiele, Czersk. <br>Na trasie grunwaldzkiej wędrowało podczas tegorocznych wakacji 16 obozów pieszych i kolarskich, na trasie piastowskiej 15, a trasą Borów Tucholskich 13 obozów, wreszcie po Pojezierzu Brodnickim 6 obozów. W myśl zasady: "poznaj własne środowisko" na 155 obozów 50 wędrowało po własnym województwie. <br>&lt;au&gt;Maria Wojciechowicz&lt;/au&gt;&lt;/div&gt;<br> <br>&lt;page nr=27&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;ŚWIECIE WITA MŁODYCH KRAJOZNAWCÓW
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego