Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Filipin bardzo rzadka papuga - żałobnica palmowa, należąca do ginącego już gatunku - największego (56 - 64 cm) spośród wszystkich kakadu.
Żałobnica zamieszkuje brzegi lasu deszczowego otoczone sawanną, odżywia się nasionami, orzechami, owocami.
Warszawska żałobnica jest 10-letnią samicą. Zastąpiła papugę tego samego gatunku, która przed laty została skradziona z ogrodu zoologicznego.
(PAP)Krzem materiałem przyszłości

nauka Nowa odmiana kauczuku, wydajne katalizatory, substancje do ochrony murów przed graffiti - to praktyczny efekt prac badawczych prowadzonych w Centrum Chemii Krzemu w Poznaniu.
Centrum Krzemowe powstało w ubiegłym roku jako jedno z tworzonych w Polsce tzw. Centrów Doskonałości w ramach programu Unii Europejskiej Phare SCI TECH II
Filipin bardzo rzadka papuga - żałobnica palmowa, należąca do ginącego już gatunku - największego (56 - 64 cm) spośród wszystkich kakadu.<br>Żałobnica zamieszkuje brzegi lasu deszczowego otoczone sawanną, odżywia się nasionami, orzechami, owocami.<br>Warszawska żałobnica jest 10-letnią samicą. Zastąpiła papugę tego samego gatunku, która przed laty została skradziona z ogrodu zoologicznego.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Krzem materiałem przyszłości&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;nauka&lt;/&gt; Nowa odmiana kauczuku, wydajne katalizatory, substancje do ochrony murów przed graffiti - to praktyczny efekt prac badawczych prowadzonych w Centrum Chemii Krzemu w Poznaniu.<br>Centrum Krzemowe powstało w ubiegłym roku jako jedno z tworzonych w Polsce tzw. Centrów Doskonałości w ramach programu Unii Europejskiej Phare SCI TECH II
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego