Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
kraju ok. 300. San Domingo pozostało złowieszczym wspomnieniem dla następnych pokoleń emigracji polskiej, na razie zaś podcięło ideę legionów. W ciągu 5 lat przeszło przez ich szeregi do tysiąca oficerów i ok. 25 tys. podoficerów i szeregowych. Legiony wyszkoliły w służbie francuskiej znakomitą kadrę wojskową, z której wyrosnąć miała armia Księstwa Warszawskiego. Doraźnie dla ojczyzny nie osiągnęły niczego. Przypomniały jednak własnym rodakom i światu, że "jeszcze Polska nie zginęła". Mimo wszystkich doznanych zawodów umacniały w Polsce nadzieję na obcą pomoc i ślepą wiarę w to, że Bonaparte zechce i zdoła odbudować Polskę.
Nie podzielali tej wiary nieliczni demokraci polscy, wśród nich
kraju ok. 300. San Domingo pozostało złowieszczym wspomnieniem dla następnych pokoleń emigracji polskiej, na razie zaś podcięło ideę legionów. W ciągu 5 lat przeszło przez ich szeregi do tysiąca oficerów i ok. 25 tys. podoficerów i szeregowych. Legiony wyszkoliły w służbie francuskiej znakomitą kadrę wojskową, z której wyrosnąć miała armia Księstwa Warszawskiego. Doraźnie dla ojczyzny nie osiągnęły niczego. Przypomniały jednak własnym rodakom i światu, że "jeszcze Polska nie zginęła". Mimo wszystkich doznanych zawodów umacniały w Polsce nadzieję na obcą pomoc i ślepą wiarę w to, że Bonaparte zechce i zdoła odbudować Polskę.<br>Nie podzielali tej wiary nieliczni demokraci polscy, wśród nich
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!